Želary - adaptace nejvyhledávanějšího bestselleru posledních let konečně v Mladé Boleslavi
vydáno 22.10.2013 v 01:23
Želary - adaptace nejvyhledávanějšího bestselleru posledních let konečně v Mladé Boleslavi
Městské divadlo Mladá Boleslav zve všechny diváky na výjimečnou divadelní událost. 
Ve středu 13. listopadu 2013 v 19.00 hodin uvede Divadlo Rokoko (scéna Městských divadel pražských) jeden ze svých největších hitů posledních let - ŽELARY Květy Legátové.
Válečné roky převrátily život nejednoho člověka. Eliška, lékařka z brněnské nemocnice, se ocitá v nebezpečí života stejně jako všichni odbojáři po atentátu na Heydricha. Ukrývá se v horské vesnici Želary, v pozemském ráji, kam hřmění války zatím nedolehlo. Nachází tam zcela nový pohled na svět, nové hodnoty a především lásku, o jaké neměla vůbec tušení. To, co na počátku vypadalo jako ztráta identity, se mění v nalezení svého pravého já. Její příběh se proplétá s příběhy místních svérázných horalů – kořenářky Lucky, kovářského pomocníka Jozy,místního doktora, který už dávno ztratil Boha, faráře, který věří, že ho nalezne, Ženi, která žije v jeho blízkosti den za dnem, a mnoha dalších.
Tuto výjimečnou inscenaci režíroval umělecký šéf MDMB Pavel Khek a do hlavních rolí obsadil Evellyn Pacolákovou, Oldřicha Víznera, Jitku Smutnou, Vasila Fridricha, Jaromíra Noska, Viktora Dvořáka a Lukáše Jurka.
Vstupenky objednávejte v obchodním oddělení MDMB v Husově ulici - telefon: 326 323 269.
stránka 9 / 311