Vyhodnocení studentské soutěže.
vydáno 07.12.2015 v 10:24
Vyhodnocení studentské soutěže.
Dny Izraele v Mladé Boleslavi skončily již koncem října, ale vyhodnocení zapojení studentů do projektu proběhlo 1. 12. před večerním představením hry Hadar Galron Mikve.

Do soutěže se zapojili studenti středních škol a gymnázií. Mezi pracovními listy nebyla žádná špatná odpověď. Všichni odpověděli na otázky týkající se Izraele správě. Nebyl proto mezi nimi vítěz, ale všechny zúčastněné školy získaly knihy izraelských autorů do svých školních knihoven. Za Gymnázium Mladá Boleslav, Gymnázium Dr. Josefa Pekaře a Obchodní akademii Mladá Boleslav publikace, které do soutěže dodalo Velvyslanectví Státu Izrael, převzali studenti nebo pedagogové zúčastněných škol.
Mezi tématy vyhlášenými městským divadlem Mladá Boleslav
1. „Ženy svázané náboženstvím“, 
2. „Islámská, židovská, buddhistická víra v ČR“
3. „Burky ano či ne ve školách, zdravotnictví „
4. „Židovská návštěva v Mladé Boleslavi“
byly oceněny úvahy Anny Blechové, Heleny Chytré, Patricie Lengyelové, Terezy Táborské a Ondřeje Toužimského. Studenti obdrželi poukaz k výběru libovolného představení MDMB. Za největší počet zaslaných prací opět knihu pro školu získalo Gymnázium Dr. Josefa Pekaře.
Výsledky studentské soutěže vyhlásili režisér inscenace Petr Mikeska spolu s Janetou Benešovou, pověřenou vedením a řízením MDMB


stránka 108 / 311