Virginie Woolfová v podání Veroniky Gajerové míří do Mladé Boleslavi
vydáno 29.02.2016 v 09:32
Virginie Woolfová v podání Veroniky Gajerové míří do Mladé Boleslavi
Městské divadlo Mladá Boleslav přivítá v měsíci březnu členy Městských divadel pražských - konkrétně divadla ROKOKO, kteří mladoboleslavskému publiku sehrají jedno z nejslavnějších amerických dramat Edwarda Albeeho - KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ.
Slavná hra, která byla zfilmována ve slavný film s Elizabeth Taylor a Richardem Burtonem v hlavních rolích.
Slavná hra plná překvapivých zvratů i absurdních krutých her je sondou do partnerských vztahů.
Dá se říci, že toto komorní drama můžeme již dnes zařadit do kategorie „moderní klasika“. Jedná se bezesporu o jeden z nejpozoruhodnějších textů, které americká dramatika druhé poloviny dvacátého století dala světu. Děj nás zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a „praní špinavého prádla“, které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných, jejich traumata a také povrchnost a dutost vzájemných vztahů. Hra je plná nečekaných dramatických zvratů a od začátku až do konce nechává diváky v napětí. Je pozoruhodné, že text, který vznikl v šedesátých letech minulého století jako absurdní drama, dnes zdaleka tolik absurdně nepůsobí. To, co se dříve jevilo jako nové a překvapivé – drásavý pohled na strukturu vztahů, kruté manželské hry, psychické i fyzické týrání – dnes již dávno není na jevištích tabu.
V Městských divadlech pražských hru nastudoval režisér Petr Svojtka a do čtyř hlavních rolí obsadil: Veroniku GAJEROVOU, Aleše PROCHÁZKU, Veroniku KHEK-KUBAŘOVOU a Viktora DVOŘÁKA.
Na scéně mladoboleslavského divadla ji můžete vidět
v úterý 22. března 2016 v 19.00 hodin. Vstupenky jsou již v prodeji!!!

stránka 119 / 311