Adventní dřevosochání u Městského divadla Mladá Boleslav
vydáno 28.11.2016 v 10:43
Adventní dřevosochání u Městského divadla Mladá Boleslav

Martin Kučera, Ondřej Kužel, Marek Pilař, Michal Jára, Petr Spurný.
To jsou jména dřevořezbářů, kteří přijali výzvu ředitelky MDMB k účasti na prvním ročníku dřevosochání. Zájem o účast na projektu byl veliký a dva umělci museli být odmítnuti. Lesy MDMB narychlo zajistily špalek pro pátého řezbáře, Rádio Signál a Kulturní dům zapůjčily stany a řezání mohlo začít.
Dubové špalky o rozměru 150 x 50 cm pomalu začínaly dostávat tvar. Práce šla velice dobře a tak si řezbáři mohli dopřát i zasloužené polední posezení v partnerské restauraci The Black Sheep. Děkujeme srdečně. V 16.00 bylo hotovo. Zaměstnanci Compagu vzorně uklidili místo, řezbáři s techniky MDMB nainstalovali sochy do „Betléma“, který již ve čtvrtek připravilo SOU Horky nad Jizerou.
Přání zdraví, štěstí a spokojeného adventu přednesla ředitelka MDMB Janeta Benešová a umělecký šéf Petr Mikeska. Ke společnému zpívání byli přizváni žáci ZUŠ pod vedením paní učitelky Věry Tondrové. Děkujeme paní Boženě Sedlákové a společnosti KM6 za finanční zajištění projektu. Děkujeme Statutárnímu městu Mladá Boleslav za podporu. Hezký čas předvánoční přeje Vaše divadlo.

stránka 149 / 311