Neopakovatelný zážitek dnes večer v divadle. V roli Gremia Václav Helšus v roli Bianci Nina Horáková
Václav Helšus na scéně libereckého divadla
vydáno 16.01.2014 v 12:40
Neopakovatelný zážitek dnes večer v divadle. V roli Gremia Václav Helšus v roli Bianci Nina Horáková
Dnešní představení Zkrocení zlé ženy, které začíná v 18.00 hodin na Velké scéně bude pro všechny diváky neopakovatelným zážitek hned ze dvou důvodů. Po Petře Nakládalové, která odešla ze stálého angažmá uvidí diváci dnes poprvé NINU HORÁKOVOU a místo nemocného Luďka Jiříka dnes zcela výjimečně zaskakuje v roli Gremia známý divadelní a televizní herec - VÁCLAV HELŠUS.
Václav Helšus patřil v sedmdesátých letech minulého století k nejvýraznějším členům Studia Ypsilon. Účinkoval, mimo jiné, v inscenacích Michelangelo Buonarroti, Kovář Stelzig, Ubu králem. Do Prahy se Helšus s Ypsilonkou nepřestěhoval, neboť dal přednost rodinnému zázemí. Zůstal v Liberci a brzy byl angažován jako člen činoherního souboru tamního Divadla F. X. Šaldy. V letech 1987–1989 působil také v pražském Národním divadle. Nicméně krátce po revoluci se vrátil zpět do liberecké činohry, kde působí dodnes.
V současné době ho mohou vidět televizní diváci například v seriálech Kriminálka Anděl, Škoda lásky, Sanitka 2 či České století.
Všechny srdečně zveme na tento mimořádný zážitek!!!
Čtvrtek 16. ledna 2014 v 18.00 hodin - Velká scéna MDMB
William Shakespeare - Zkrocení zlé ženy
stránka 18 / 311