Na zlatém jezeře

Ernest Thompson

Program

Inscenace

V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Normen a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou. Příjezd dcery Chelseay s partnerem a jeho tvrdohlavým synkem Billym pomůže Normenovi vystoupit náhle z letargie a všechny zaskočí svým příkladem: Vždycky je čas za život, i ten nejobyčejnější, začít se znovu prát.

Příběh s ojedinělou partiturou pro herecké výkony zákonitě  nemohl uniknout rovněž pozornosti filmařů. Světovou popularitu předlohy ve filmu režiséra Marka Rydella NA ZLATÉM JEZEŘE (On Golden Ponds), který byl natočen v roce 1981, umocnily výkony Henryho Fondy (Norman Thayer) a Katherine Hepburnové (Ethel Thayerová), odměněné spolu se scénářem OSCARY. Ve filmu hrála i Jane Fondová (Chelsea).

Uvádí agentura Harlekýn Praha.

Hrají: Jan Vlasák alt. Ladislav Frej, Simona Stašová, Marika Procházková, Vasil Fridrich alt. Jan Teplý ml., Jaromír Nosek alt. Karel Zima alt. Radim Kalvoda a další.

Délka představení: 165 minut.

HRAJEME:

Úterý 16. ledna 2024 v 19:00 hodin