Daniel Bambas v úzké nominaci na Cenu Thálie 2017 za Krás(k)u na scéně

31.01.2018

Daniel Bambas v úzké nominaci na Cenu Thálie 2017 za Krás(k)u na scéně

Ve středu 31. ledna 2018 byly v Praze vyhlášeny nominace na ceny Thálie 2017.
Městské divadlo Mladá Boleslav se může radovat, protože mezi nominovanými máme další želízko v ohni.
V úzké nominaci tzn. ve trojici nominovaných herců se ocitl DANIEL BAMBAS za roli Edwarda Kynastona ve hře Jeffreye Hatchera Krás(k)a na scéně v režii Petra Mikesky.
Daniel Bambas v roli Edwarda Kynastona jasně dominuje výborné boleslavské inscenaci. Je nesmírně charismatický, přesný, překvapující, okouzlující. Pozornost diváků nekompromisně přitahuje už při vstupu do sálu při velkém divadelním rituálu proměny v ženu. Jeho pohyby jsou zjemnělé, plné drobných gest, držení těla vždy důledně „hraje“. A to jak v divadelní roli Desdemony, tak v tzv. civilu. I zde mu zůstává jistá vykloubenost, sošnost, pózy. O to větší je zlom, který ho postihne v okamžiku, kdy nesmí hrát divadlo a je postaven na okraj společnosti. Stáhne se do sebe, je jakoby menší, gesta jsou minimální a úsporná. Jeho přerod z vykloubené křehké ženy do silného muže je pak obdivuhodný. Stává se chlapem se vším všudy. Cesta od Desdemony k Othellovi je dovršena. Herec ve všech fázích inscenace dokáže postihnout i ty nejmenší odstíny nejednoznačné Kynastonovi povahy. Výkon Daniela Bambase rozhodně patří k vrcholným nejen v jeho herecké kariéře.
Městské divadlo Mladá Boleslav má tak po Petru Mikeskovi a Radimu Madejovi třetí úzkou nominaci na Cenu Thálie za mužský herecký výkon.
Vyhlášení výsledků Cen Thálie proběhne v sobotu 24. března 2018 v 19.00 hodin na scéně Národního divadla v Praze.