Zemřela Květa Fialová

27.09.2017

Zemřela Květa Fialová

Vážení a milí diváci,
s hlubokou lítostí si dovolujeme oznámit, že v úterý 26. září 2017 zemřela ve věku 88 let známá divadelní, televizní a filmová herečka KVĚTA FIALOVÁ.
Květa Fialová se narodila na Slovensku v obci Velké Dravce. Již od mládí ji přitahovalo divadlo a tak v roce 1946 začala hrát v Českém Těšíně. Ještě téhož roku byla přijata na brněnskou konzervatoř, po které pokračovala studiem na JAMU, jež úspěšně zakončila v roce 1950.
V 50. letech prošla divadelními angažmá v Opavě, Českých Budějovicích a Kolíně. V roce 1958 přijala nabídku Jana Wericha a začala hrát v divadle ABC (později Městská divadla pražská), kterému byla věrná až do roku 1991, kde i poté nadále hostovala. Do podvědomí filmových diváků se Květa Fialová zapsala díky roli Tornado Lou v muzikálu Limonádový Joe, či rolemi ve filmech Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Fousky, Partie krásného dragouna a Adéla ještě nevečeřela.
S Městským divadlem Mladá Boleslav spolupracovala celkem třikrát.
V roce 1992 vytvořila titulní roli Ethel Savageové v komedii Johna Patricka PODIVNÁ PANÍ SAVAGEOVÁ v režii Jana Nováka. V roce 1993 vytvořila pod režijním vedením Jaromíra Pleskota roli Babičky v Casonově hře STROMY UMÍRAJÍ VSTOJE. Naposledy hostovala v MDMB v roce 2002 v roli Maude ve hře Colina Higginse HAROLD A MAUDE v režii Ladislava Vymětala.