Houslový recitál – Jan Novák

Program

Inscenace

Mladoboleslavský rodák JAN NOVÁK se hře na housle začal věnovat ve věku šesti let v mladoboleslavské hudební škole pod vedením Marie Švejdové. V současné době je studentem pražské konzervatoře ve třídě prof. Jiřího Fišera.

V roce 2017 se zúčastnil mezinárodní soutěže J. Muziky, kde získal 2. cenu a ocenění za nejlépe provedenou povinnou skladbu L. Fišera – Amoroso. V témže roce se stal vítězem celostátního kola národní soutěže MŠMT v Liberci.

V následujícím roce 2018 absolvoval dvě mezinárodní soutěže. V soutěži PhDr. J. Micky, které předsedal Václav Hudeček, získal první místo s pozváním na mistrovské kurzy Václava Hudečka v Luhačovicích. Součástí pozvání na kurzy bylo stipendium od nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

První cenu získal Jan Novák na jubilejním 60. ročníku celosvětově známé Mezinárodní Kocianovy houslové soutěži v Ústí nad Orlicí. Patronem této soutěže je Pavel Šporcl.

Na podzim 2019 při příležitosti mezinárodního festivalu Dvořákova Praha – talent stage účinkoval Jan Novák v Anežském klášteře. V témže roce dostal příležitost veřejně vystoupit se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně a o rok později účinkoval v Jihlavě se Severočeskou filharmonií Teplice, kde sólově provedl Cikánské melodie Pabla de Sarasateho.

V roce 2021 vystoupil Jan Novák ve Dvořákově síni Rudolfina, v rámci mezinárodního festivalu Dvořákova Praha, kde zahrál Dvořákův Mazurek.

Recitál pořádá Kultura města Mladá Boleslav a Spolek přátel umění Mladá Boleslav.

V recitálu zazní skladby:

G. Tartini – Sonáta g moll Didonne
L. van Beethoven – Sonáta č.7 c moll
P. I. Čajkovskij – Koncert D dur

HRAJEME:

Středa 15. února 2023 v 19:00 hodin