Nedotknutelní

Olivier Nakache & Éric Toledano

Program

Inscenace

Milionář Philippe upoutaný na invalidní vozík si za svého nového pečovatele vybere drze sebevědomého Drisse, problematického mladíka, kterého právě propustili z vězení a nemá ani kde bydlet. Tak začíná příběh o bláznivém, zábavném, silném, neočekávaném a hlavně „nedotknutelném“ přátelství dvou na první pohled zcela odlišných lidí. Je to příběh o vůli žít, ale také o tom, že i dobrým lidem se dějí špatné věci.

Francouzský filmový hit, který okouzlil celý svět a obdržel řadu prestižních ocenění, vychází ze skutečného příběhu aristokrata Philippa Pozzo di Borgi, jehož knihu Druhý dech zfilmovali v roce 2011 Olivier Nakache a Éric Toledano. Režijnímu a scénáristickému duu se podařilo vytvořit jeden z nejúspěšnějších evropských filmů posledních let. Snímek se ihned po své premiéře stal distribučním trhákem a dodnes je třetím historicky nejnavštěvovanějším filmem francouzských kin. Tragikomedii o velmi vážných a křehkých věcech pro Městské divadlo Kladno režíruje s humorem sobě vlastním stálice kladenské činohry Jiří Š Hájek.

Uvádí Městské divadlo Kladno.

Hrají: Lukáš Pečenka, Kryštof Dvořáček, Jana Zenáhlíková, Anna Polcrová j. h., Nikola Moravčíková j. h., Michal Kuboušek, Jiří Hájek j. h., Miroslav Večerka, Jakub Hubert, Michael Vykus, Klára Romerová a Barbora Janatková.

Délka představení: 130 minut

HRAJEME: