Carmen Mayerová

Více o mně

O mně

Carmen Mayerová se narodila v Trutnově. Je manželkou herce Petra Kostky. Po své mamince, která pocházela z baleárského ostrova Mallorca, je španělské národnosti. Její matka Antonia Mar Torell Mir byla vdaná za malíře Karla Mayera.
Carmen od malička poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu. Ve dvanácti letech dokonce sestavila vlastní baletní program, na který jí maminka ušila krásné šaty. Jméno dostala podle hrdinky Bizetovy opery.

Ve škole se jí  dobře dařilo. Chtěla dál studovat, ale nevzali ji na jedenáctiletku.
A tak se rozhodla být herečkou. Se souhlasem svých rodičů odjela k divadlu v Hradci Králové. Carmen se v divadle předvedla a byla přijata. Nejdříve dostávala malé role a postupně se vypracovala k větším. Objevila se jako Viola v Shakespearově Večeru tříkrálovém. Na základě této role dostala nabídku od Městských divadel pražských.

V roce 1967 přijala nabídku angažmá v Městských divadel pražských, kde působila až do roku 1991. Vytvořila zde řadu nezapomenutelných rolí v inscenacích Čokoládový hrdina, Dva šlechtici z Verony, Velbloud uchem jehly, Prolhaná Ketty, Černá komedie, Dva muži v šachu, Chicago, Muž z kraje La Mancha či Nejkrásnější válka.

V Městském divadle Mladá Boleslav začala hostovat již v roce 1996 v inscenaci Lištičky, dále pak v komedii Jak je důležité míti Filipa a do třetice si ji Petr Mikeska vybral do hlavní role španělského dramatu Dům Bernardy Alby.