Dagmar Pecková

Více o mně

O mně

Dagmar Pecková se narodila v Chrudimi.
Studovala na Státní konzervatoři v Praze.
Po angažmá v Sachsische Staatsoper v Drážďanech byla několik let členkou
Staatsoper v Berlíně.
Během své úspěšné profesionální kariéry se představila na světových operních a koncertních scénách např: Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall New York, Concertgebouw Amsterodam, Národním divadle v Praze, Opéra National de Paris, San Francisco Opera aj.
Vystupovala opakovaně na prestižních mezinárodních hudebních festivalech jako je Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele, Pražské jaro či Schleswig-Holstein Musik Festival.
Zpívala pod uměleckým vedením významných dirigentů, jakými jsou:
J. Bělohlávek, S. Bychkov, S. Cambreling, P. M. Davies, Ch. von Dohnanyi, Ch. Dutoit, Ch. Eschenbach, V. Fedoseyev, M. Honeck, F. Luis, V. Neumann, L. Pešek či K. Petrenko.
Opakovaně spolupracovala s prestižními orchestry jako je např. Bamberger Symphoniker, BBC Symphony, Cleveland Symphony, Česká filharmonie, Dresden Philharmonic Orchestra, London Symphony, NHK Symphony Orchestra Tokyo, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Wiener Philharmoniker aj.
Spolupracovala s nahrávacími společnostmi Hanssler Classic, Supraphon, Teldec a Warner Music.
V roce 2017 v pražské Lucerně na 17 představení projektu Wanted byla nejen hlavní představitelkou, ale i autorkou námětu a spoluautorkou scénáře.
V roce 2019 byl tento úspěšný projekt uveden na zahájení prestižního festivalu Kurt Weill Fest v Dessau.