Dušan Sitek

Více o mně

O mně

Herec Dušan Sitek se vyučil kuchařem a absolvoval Hotelovou školu v Mariánských Lázních, ale toužil po divadle. A sen se plnil. V roce 1981 absolvoval DAMU v Praze, v ročníku s Danou Batulkovou, Bohumilem Kleplem, Dagmar Čárovou aj.
Působil v ostravském Divadle Petra Bezruče, ve Slezském divadle v Opavě a dvacet pět let byl členem uměleckého souboru v Městském divadle ve Zlíně. Poté se přesunul do Prahy. V roce 2010 – 2015 hrál v Divadle Pod Palmovkou, ale také ve Středočeském divadle Kladno či v Národním divadle.
V současné době je na tzv. „volné noze“ a kromě pražské libeňské scény (Králova řeč), je k vidění také ve Švandově divadle na Smíchově (Kdo je tady ředitel?), v Divadle Palace (Hraběnka), v divadle Na Maninách (Zatmění), ve vršovickém divadle Mana (Gine Game a Matka). Pravidelně hostuje v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích (Pod sněhem) a v Divadle J. K. Tyla v Plzni (Antigona). Příležitost dostal také ve filmu, naposledy ve snímku „Metanol“, dále třeba filmy „Ostravak Ostravski“ nebo „Taxi 121“.
Televizní diváci ho mohou znát ze seriálů „Policie Modrava“, „Vyprávěj“, „Ulice“, „Manon“ aj.
Je ženatý a má dvě dospělé dcery.