Eva Esterková

Více o mně

O mně

Sopranistka Eva Esterková pochází z moravského města poblíž malebné Kroměříže, kde započala svá pěvecká studia. Je absolventkou pražské AMU, kde byla posluchačkou třídy doc. Heleny Kaupové.
Poprvé vstoupila na divadelní jeviště v sezóně 2012/2013, kde ztvárnila postavu Elišky Pomořanské ve slavném českém muzikálu „Noc na Karlštejně“.
Poté byla pozvána k hostování v několika českých divadlech.
Mezi její role patří:
Zuzanka a Barbarina ve Figarově svatbě (W. A. Mozart)
Zerlina v Donu Giovanni (W. A. Mozart)
Blonda v Únosu ze serailu (W. A. Mozart)
Pamina a První dáma v Kouzelné flétně (W. A. Mozart)
Leila v Lovci perel (G. Bizet)
Esmeralda v Prodané nevěstě (B. Smetana)
Krista v Ptáčníkovi (C. Zeller)
První žnec v Libuši (B. Smetana)
Kuchtík a První žínka v Rusalce (A. Dvořák)
Anna v Nabuccovi (G. Verdi)
V sezóně 2017/2018 debutovala v Národním divadle v Praze v roli Barbarini v novém nastudování Mozartovy „Figarovy svatby“.
Při slavnostní příležitosti výročí republiky nastudovala v Národním divadle Žence v opeře „Libuše“ Bedřicha Smetany a v letošní sezóně hostovala coby Zerlina v opeře „Don Giovanni“ ve Stavovském divadle.
Pro zahraniční produkce zpívala Mozartovu Zuzanku a také Barbarinu v Mozartově „Figarově svatbě“ a také Annu v opeře „Nabucco“ Giuseppe Verdiho.
Eva Esterková se účastní řady „Masterclass“, na kterých spolupracuje s významnými pěvci, pedagogy a kouči jakými jsou například: Eda Moser, Susan Bullock, Gabriela Beňačková, Kateřina Kněžíková, Adam Plachetka, Markéta Cukrová, Bojidar Nikolov, Eva Randová, Peter Valentovič, Ewa Biegas, Paul Wynne Grifiths a mnoho dalších.
Též se hojně věnuje koncertní činnosti, kde zařazuje jak operní árie, tak písně.
Velkým úspěchem bylo pro pěvkyni umístění v prestižní Mezinárodní vokální soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2019. Zde získala druhou cenu v kategorii OPERA, cenu Národního divadla Brno a dále speciální ocenění Jarmily Novotné.