Jakub Koudela

Více o mně

O mně

narodil se v roce 1992 v Příbrami.
V roce 2016 dokončil studium na DAMU pod pedagogickým vedením Miroslavy Pleštilové, Michala Pavlaty, Ladislava Mrkvičky a Milana Schejbala.
Je členem pražského souboru Spektákl a hostujícím členem uskupení Bodyvoiceband. V roce 2015 nastoupil do angažmá v Městském divadle v Mostě, kde za své, téměř tříleté působení, vytvořil několik titulních rolí. V současné době je herec na „volné noze“ a navázal spolupráci s Městským divadlem v Kladně, zájezdovou agenturou Familie nebo Národním divadlem.
Na televizních obrazovkách jste Jakuba mohli vidět v televizním filmu „Zločin v Polné“ (režie: Viktor Polesný, 2016) nebo v seriálech „První republika“, „Polda“ či „Specialisté“.
Seriál „Mamon“ (produkce HBO), ve kterém Jakuba najdeme v roli Jana Šrámka, byl oceněn Českým lvem jako nejlepší dramatický televizní seriál. Za zmínku stojí i několik studentských filmů jako „Lesapán“, „V pasti“ nebo „Vězení“, který byl nominován na Českého lva v kategorii studentský film. Jako herec, scénárista, pomocný režisér a herecký poradce se podílel na úspěšném amatérském filmu „Prach a broky“.
Jakub kromě české tvorby dostal hereckou příležitost i v zahraničních projektech: např. v americkém seriálu „Legends II“ (režie: David Semel, USA 2016), německém TV seriálu „Die Dasslers“, režie: Philipp Stennert a Cyril Boss, 2015), a filmu „The Zookeper´s wife“ (režie: Nicki Cairo, USA 2016).
Účinkoval také v německém studentském filmu v režii Felixe Ahrense z roku 2015 „Am Ende der Wald“, který roku 2016 získal ocenění stříbrného Oskara v LA za zahraniční hraný film. Na základě tohoto studentského snímku dostal nabídku na natáčení hraného dokumentu celoevropské koprodukce „Clash of futures“, kde kde ztvárnil českého legionáře kapitána Kappela. Kromě divadla a televize se Jakub věnuje i dabingu. Mimo jiné jsme ho mohli vidět i v reklamách v ČR a Francii. Jakub aktivně ovládá češtinu, angličtinu a pasivně i němčinu.
Mezi jeho záliby patří akrobacie, šerm, jízda na koni, LARP a je také nadšený barista, takže vám určitě připraví dobrý šálek kávy.
Rád také píše scénáře, nahrává audioknihy a v oblibě má i scénické čtení.

 

S Jakubem Koudelou o kapitánském kurzu, Itálii a natáčení v zahraničí by MDMB • A podcast on Anchor