Janeta Benešová

ředitelka

Více o mně

O mně

Narozena v Děčíně ve znamení raka.
Rodokmen rodiny je plný učitelů, ředitelů a divadelníků. Dědeček z tatínkovy strany, Bohuslav Jindra, byl vrchni zemský školní inspektor a zakladatel střední školy v Děčíně v poválečném čase. Strýček z dědečkovy strany byl prvním milovníkem olomoucké scény, tatínek maminky, Antonín Samler, byl herec malých rolí a velký inspicient Divadla na Vinohradech.
Její dětství tak bylo velmi nenápadně, ale všudypřítomně prodchnuto upřímným zapálením pro divadlo. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem a Karlovu univerzitu v Praze. Věnovala se pedagogické činnosti, průvodcování po Praze se zaměřením na děti a oživlé pověsti. Pracovala jako PR na propagaci českých divadel.
Je zakladatelkou občanského sdružení a realizátorkou celorepublikové soutěžní přehlídky mladých recitátorů, která má za cíl hledat mezi studenty nové herecké talenty.
Ve spolupráci s regionálními divadly a herci je realizována v Děčíně, Vrchlabí, Olomouci, Ostravě, Brně, Třeboni, Plzni a Praze.
Pracovala v pozicích ředitelky Mateřské školy a ředitelky Městského divadla Děčín.
Má jednoho manžela, dvě chalupy a tři děti.
Propadla józe, zdravotnímu životnímu stylu, Izraeli a divadlu.
Neumí lenošit, je zvyklá pracovat na 200%, relaxuje na běžkách, na chalupě a na kole.
Věří, že co nestihne teď a tady, stihne jindy a jinde.

 

S Janetou Benešovou o vedení divadla, roli ženy na vedoucí pozici, logopedii a školce pro děti s alergiemi by MDMB • A podcast on Anchor