Jarmila Vlčková

Více o mně

O mně

Narodila se v Karviné. Vystudovala Polygrafickou školu, obor Reprodukční grafička – fotografka. Několik let se věnovala práci Grafičky, pak se však vrhla na herectví. Absolvovala Ostravskou LŠU, vystupovala v divadelním souboru Jitřenka a nakonec v roce 1999 ukončila studium na VOŠH obor herectví v Praze. Během studia spolupracovala s Národním a Vinohradským divadlem.

Do svého prvního angažmá nastoupila do divadla Příbram, kde hrála v celé řadě rolí. (Eliška Pomořanská v „Noci na Karlštejně“, Líza Doolitlová v „Pygmalionu“, Královna v „Dvojhlavém Orlovi“, „Hrdý Budžes“…atd.)

Poté následovalo angažmá v Západočeském divadle Cheb. („Agnus dei“ a „Radůz a Mahulena“) Nyní je na volné noze. Spolupracovala s Divadlem Viola (Nestřílejte divokou svini) a Divadlem Anfas (Pod střechami Paříže), s Divadlem Montmartre (Světla ramp) a s divadlem Krapet. Pro Příbramské divadlo stále hraje v představení „Hrdý Budžes“.

Společně s Pavlínou Jurkovou založila divadlo Láryfáry, kde se kromě hraní, věnuje i společnému psaní scénářů a realizaci představení pro děti.

S Pavlínou Jurkovou napsali tři knihy pro děti: Viktor a záhadná teta Bobina (Albatros), Viktor a případ zmizelého psa (Grada), Hra o sen (Grada). Také se vášnivě věnuje fotografii a autorskému šití.