Karolina Frydecká

Více o mně

O mně

Narodila se v Praze. Již na základní škole navštěvovala několik dramatických kroužků. Divadlo ji velice lákalo, ale její kroky vedly na Střední pedagogickou školu v Praze.

Po maturitě se třikrát pokoušela o DAMU, pedagogové nevydrželi a přijali ji. K jejím spolužákům patřili např. Aleš Procházka, Karel Greif či Marcel Rošetzký. Ve 2. a 3. ročníku hostovala v pražském Realistickém divadle ve hře Jeana Giraudouxe „Ondina” , v režii Luboše Pistoria. Její absolventskou rolí byla Cuca v „Noci vrahů” Ch. Triana, kde hrála společně s Martinem Dejdarem a Bárou Hrzánovou, ve studiu Rubín. Zahrála si také Julii v tragedii W. Shakespeara „Romeo a Julie”.

První angažmá získala v Městském divadle v Příbrami, kam šla společně se svým manželem Luďkem Čtvrtlíkem, v září 1986. Tam strávila jednu sezónu a diváci ji mohli vidět jako Hešu v Zapolské „Morálce paní Dulské” a v hlavní roli Anny v dramatu Jiřího Šotoly „Padalo listí, padala jablíčka”.

Po dvouleté odmlce, kdy se věnovala mateřským povinnostem nastoupila do angažmá v Krajském divadle v Kolíně, kde za roční působení stojí za zmínku hlavní role Markéty v anglické komedii Williama Wicherleyho „Panička z venkova” nebo Ruměna v Klicperově „Hradriánovi z Římsů” .

Významným se pro Karolinu stal rok 1990, kdy dostává nabídku ze Středočeského divadla z Kladna, aby zde vytvořila celou řadu rolí a plně využila svého výrazného komediálního talentu. Glorie Clandonová (Člověk nikdy neví – G. B. Shaw), Cejtl (Tovje vdává dcery – Š. Alejchem), Mary Morganová (Jeho Výsost a subreta – T. Rattingan), Amanda Prynneová (Líbánky ve čtyřech – N. Coward), Irma Jánská (Škola základ života – J. Žák), Olivie (Večer tříkrálový – W. Shakespeare), Andromacha (Trójanky – Euripides), Rita (Útěk – R. Brezina), Fairy May (Podivná paní Savageová – J. Patrick), Candida (Vějíř – C. Goldoni), Ketty Harrisonová (Prolhaná Ketty – M. Hennequin), Ruměna (Hadrián z Římsů – V. K. Klicpera), Milosta (Čert na zemi – J. K. Tyl), Královna (Čistému vše čisté – A. Zemančíková).

Po rozdělení SD Kladno – Mladá Boleslav, v roce 1994, přijala nabídku angažmá v MDMB a ještě společně s Danou Černou se stala kmenovou herečkou, kterou zůstává dodnes. v tomto angažmá si cení setkání s režiséry jakými jsou např. Michal Dočekal, Miroslav Horníček, Ladislav Vymětal, Jaromír Pleskot, Ondřej Sokol, Pavel Pecháček, Daniel Hrbek, Jakub Korčák, Jaroslav Dudek či Pavel Háša.

DOTAZNÍK:
Kdybych mohla být kýmkoliv na světě, byla bych . . .
Psem u Frydecký.

S kým bych si nejraději popovídala?
S Dalajlamou.

Co dělám, když se nikdo nedívá?
Civím a věčně se divím.

Čím bych byla, kdybych nehrála divadlo?
Neexistuje kdyby.

Já ve třech slovech. . .
Ještě jsem o tom nepřemýšlela.

Co bych si pořídila, kdybych vyhrála v loterii?
Dotovala bych boleslavské divadlo, protože si to zaslouží.

Kdybych měla stroj času, vypravila bych se . . .
Vrátila bych se do své praprapraprapraprababičky.

Moje oblíbená písnička?
Píseň Osiřelo dítě.

Knížka?
Manuály.

Divadelní hra?
Hamlet.

Která herečka by mě měla hrát ve filmu?
Svatava Milková.

Nejslavnější osoba v mém telefonním seznamu?
Diana Keaton: konzultujeme novou hru.

Co mi nahání strach?
Lidská hloupost.

Moje oblíbené jídlo?
Hroznové víno.

Které město mám nejraději?
Mladou Boleslav před zohavením parku.

Proč se věnuju herectví?
Je to nejlepší psychoterapie.

Dosavadní role