Kateřina Lojdová

Více o mně

O mně

Po střední škole vystudovala hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři. Poté nastoupila do svého prvního angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav, kde byla až do konce sezóny 1998/1999. Poté odešla do Městských divadel pražských odkud po pěti letech přešla na tzv. „volnou nohu“.

Hostovala a stále hostuje na prknech mnoha pražských divadel (Viola, Pantheon Production, Divadelní agentura Háta). V současné době hostuje také v Činoherním klubu ve hře Harolda Pintera Zrada.

Kateřina byla v úžší nominaci na Cenu Alféda Radoka 2007 za roli Margarety Flahertyové v inscenaci Hrdina západu (Činoherní klub Praha), za tutéž roli byla ve stejném roce v širší nominaci i na Cenu Thálie.

Svůj hlas propůjčila spoustě seriálových i filmových postav, nejznámější je patrně její dabing Valy Mal Doran ze seriálu Hvězdná brána (Stargate). Dále ji bylo možné slyšet v českém znění jako Gretchen v Útěku z vězení, doktorku Temperance Brennanovou v seriálu Sběratelé kostí Dr. Allison Cameron v Dr. House, Phoebe Halliwell v seriálu Čarodějky nebo Lane Kim v Gilmorových děvčatech.

Z filmů je to například: Leopardí žena [dabing ČT] – Katharine Hepburn (Susan Vanceová), Indiana Jones a království křišťálové lebky – Cate Blanchett (Dr. Irina Spalko), Život je krásný – Angela Sarafyan (Maggie), Terminator Salvation – Moon Bloodgood (Blair Williamsová), Marie, královna Skotska – Katharine Hepburn (Marie Stuartovna), Koně se také střílejí [dabing ČT] – Susannah York (Alice), Rebel bez příčiny [dabing ČT] – Natalie Wood (Judy), Černá labuť – Mila Kunis (Lilly), Cizinec – Angelina Jolie (Elise Clifton-Ward), Železná lady – Olivia Colman (Carol Thatcherová), Anna Karenina – Keira Knightley (Anna Karenina), Nevědomí – Olga Kurylenko (Julia), Jack Ryan: V utajení – Keira Knightley (Cathy Mullerová), Vetřelec: Covenant – Carmen Ejogo (Karine Oramová), Nejtemnější hodina – Alex Clatworthy (Diana Churchillová), Favoritka – Rachel Weisz (lady Sarah), Blízko od sebe [dabing Prima] – Juliette Lewis (Karen Westonová), Tiché místo [dabing Prima] – Emily Blunt (Evelyn Abbottová), Složka 64 [dabing ČT] – Camilla Lau (Louise) aj.